ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից զբոսաշրջության հարցերի աշխատանքային խումբը ԱԺ պատգամավոր Հռիփսիմե Գրիգորյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 17-ին հրավիրել է անդրանիկ նիստը:
ԱԺ պատգամավորը գործընկերներին է ներկայացրել խմբի աշխատակարգը, աշխատանքների կազմակերպման գործընթացը, խմբի անդամի իրավունքները: Հռիփսիմե Գրիգորյանի հավաստմամբ՝ զբոսաշրջության հարցերի աշխատանքային խումբը կամավորական հիմունքներով գործող խորհրդակցական հարթակ է, որի նպատակն է աջակցել մշտական հանձնաժողովի օրենսդրական գործունեությանը, օրենսդիր մարմնի եւ գործադիր իշխանության ու մասնավորի միջեւ երկխոսությանը, համագործակցությանը:
Նշվել է, որ խմբում կարող են ընդգրկվել նաեւ բարձր որակավորում եւ ոլորտային գործունեության փորձ ունեցող մասնագետներ:
Զբոսաշրջության հարցերի աշխատանքային խումբն իր կատարած աշխատանքների վերաբերյալ եռամսյակային եւ տարեկան հաշվետվությունները կներկայացնի ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովին:

17 октября рабочая группа по вопросам туризма при Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам  под председательством депутата НС Р.Григорян созвала первое заседание.
Депутат представила коллегам повестку группы, процесс организации работ, права члена группы. Она заметила, что рабочая группа – действующая на добровольных началах консультационная площадка по вопросам туризма, цель которой содействовать законодательной деятельности постоянной комиссии, диалогу и сотрудничеству законодательного органа с исполнительной властью и частным предпринимателем.
Отмечено, что в группу могут быть вовлечены также высококвалифицированные специалисты, имеющие опыт работы в данной сфере.
Рабочая группа по вопросам туризма будет представлять квартальные и ежегодные отчеты о проделанной работе Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам .